Ben araştırmayı seven ve ömür boyu öğrenme prensibini benimsemiş çok potansiyelli bir kişiyim. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 1. sınıfta eğitimimi sürdürüyorum. Rahatlıkla şuanki bilgilerim ile üniversite son sınıf teknik derslerinde başarılı olabileceğimi düşünüyorum. O halde ben neden üniversite okuyorum?

Ben girişimci olduğumu düşünüyorum ve girişimciliğin temelinde her zaman riskler vardır. Bu riskleri minimize edebilmek için kendime bu şekilde konfor alanı oluşturdum ve bu alan içerisinde girişimlerimi özgürce gerçekleştirebiliyorum.

Vaktimi ve enerjimi sürekli kişisel gelişim ve teknik gelişim için harcıyorum.

Kullandığım teknolojiler, yöntemler ve araçlardan bazıları;

I Used

Sektörde değer üretmeyi başarabilmiş birisiyim. 2016 yılında Freelance olarak atıldığım bu sektör beni teknik bilgi konusunda ileri taşımakla kalmadı müşteri ile ilişkiler konusunda da çok yol katetmemi sağladı. Freelance çalışmanın kazandırdığı bir başka önemli gördüğüm şey ise zaman yönetimi. Bu sektöre ilk atıldığımda proje zamanlamasını doğru yapamadığım dönemlerden geçtim. Baskı altında olduğum bu dönemler bana ayrı bir tecrübe kazandırdı.

Freelance macerasının bana kazandırdığı diğer bir şey ise araştırabilme becerisi. Araştırmayı öğrendikten sonra tüm bilgileri adeta biliyormuşum gibi hissediyordum taki ingilizce araştırmayı öğrenene kadar. İngilizce araştırırken erişebildiğim bilgi kaynağı devasa büyüklükteydi bu farkı gördüğümde farkına vardığım şey; "Önemli olan bilmek değil, erişebilmek ve hızlıca o bilgiyi öğrenip uygulayabilmek"

Ben ihtiyacım olmayan bir bilgiyi öğrenmek istemem ve zaten bu düşünce frekansına olduğum için öğrenemem. İhtiyacım olduğunda o bilgiyi nasıl bulacağımı ve öğrenebileceğimi biliyorum o halde bir bilgiyi öğrenirken ihtiyaç oluşması gerekiyor. Kesinlikle uygulamalı eğitimden yanayım.

Lise döneminde yurtdışına çıkma fırsatı yakaladım. Çekya'da 1 ay süren Java & Android eğitimindeki en başarılı öğrenci olmuştum. Bu başarılarımın sırrı çok basit sadece dönemimden bir kaç yıl ilerdeydim. Eğer arabanda 40 metre ileriyi görebiliyorsan kazayı farkedebilirsin fakat 400 metre ileriyi görebilirsen yolun tıkanmış olduğunu görüp diğer yollara yönelebilirsin. Hedefim 4km...

Fakat bu tam olarak başarımıydı? Hayır. Bir kişinin ihtiyacını gidermedikçe kitap okumak, bir şeyler bilmek başarı değildir. İlk freelance iş yaptığımda aldığım mutluluğu tarif edemem fakat bir ihracat bilinçlisi olarak yaptığım ilk yurtdışı işi çok küçük değer oluşturmuş olsa bile beni bir o kadar daha mutlu etti.

Müziğe ilgi duydum keman aldım ve kendi kendime öğrendim. Sanata ilgi duydum çizim tableti aldım ve çizimler yapıyorum. Aktif olarak satranç oynuyorum. Doğayı ve sadeliği seviyorum.

Sitemin diğer bölümlerinde portföyümü ve makalelerimi bulabilirsiniz.

Kariyer, Freelance iş talebi veya herhangi bir konu hakkında bana ulaşabilirsiniz.

İlgiliniz için teşekkürler